Terapia manualna Wilanów

Po wstaniu z łóżka odczuwasz silne bóle kręgosłupa? Przeszedłeś poważny uraz stawu skokowego i masz problem z poruszaniem się? A może stale cierpisz na migreny?

Proponujemy Ci zabiegi terapii manualnej, która pomoże przywrócić sprawność i pozbyć się bólu.

Przekonaj się, jak szybko możesz zapomnieć o uporczywych dolegliwościach.

Czym jest terapia manualna?

Terapia manualna jest formą terapii narządów ruchu polegającą na fizycznym uciskaniu, ugniataniu czy rozciąganiu punktów ciała mającym na celu przywrócenie zaburzonej biomechaniki stawów.

Do form terapii manualnej zalicza się:

  • mobilizacje,
  • manipulacje,
  • masaż,
  • stretching,
  • neuromobilizację.

Chociaż stosuje się ją głównie przy schorzeniach stawów, oddziałuje również pozytywnie całą tkankę mięśniową. W rezultacie uciskanie wpływa także na kondycję mięśni, wiązadeł i ścięgien. Ponadto terapia manualna może mieć pozytywny wpływ na skórę i nerwy, które współpracują z torebką stawową. Jeśli często zmagasz się z uporczywym bólem i napięciem mięśniowym, odwiedź Wilanów i umów się na wizytę w naszym gabinecie.

Nasi doświadczeni fizjoterapeuci dostosują formę uciskania do Twojej aktualnej kondycji zdrowotnej. Zapomnij o przyjmowaniu kosztownych leków, które dodatkowo obciążają Twój organizm. Postaw na skuteczną formę fizjoterapii, aby odzyskać pełną sprawność.

Kiedy możesz skorzystać z terapii manualnej?

Jako naturalna i nieinwazyjna metoda leczenia terapia manualna odwołuje się do Twojej fizjologii, przywracając poprawne reakcje organizmu na konkretne bodźce. Dzięki temu pozwala wydatnie skrócić czas leczenia, zwiększyć sprawność ruchową, wyeliminować stany zapalne powodujące ból, a w ostateczności zlikwidować źródło choroby. Przy tej metodzie leczenia korzysta się z różnych technik ucisku, które są dostosowane do charakteru dolegliwości pacjenta. Terapeuta sam określa, czy w danym przypadku źródłem bólu są nerwy, stawy czy mięśnie. Na tej podstawie stosuje skuteczne formy ucisku, masaż lub stretching. Nasi fizjoterapeuci polecą także ćwiczenia, które pacjent będzie mógł wykonywać samodzielnie w domu.

Terapia manualna bywa pomocna w bardzo wielu różnych schorzeniach przyczyniających się do odczuwana bólu lub ograniczających funkcjonowanie, jak:

  • bóle i skrzywienia kręgosłupa,
  • zmiany zwyrodnieniowe w obrębie układu ruchu,
  • halluxy,
  • problemy z zasypianiem i zaburzenia snu,
  • migrenowe bóle głowy,
  • nerwobóle,
  • przemęczenie i stany napięcia mięśniowego,
  • ograniczenia ruchu stawów po urazach, zabiegach operacyjnych,
  • drętwienie kończyn itp.
Odpowiednio przeprowadzona terapia manualna łagodzi nie tylko na fizyczne dolegliwości, ale także dolegliwości psychiczne. Jest zalecana między innymi w przypadku ciągłego uczucia zmęczenia. Ma również zbawienny wpływ na samopoczucie osób zmagających się ze stresem. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnego napięcia wywołanego ciągłym zdenerwowaniem.
Warto podkreślić, że jest ona skuteczna nawet w przypadku silnego bólu. Przykładem może być uciążliwa migrena, która zazwyczaj ustępuje już po jednym zabiegu.
Przed przystąpieniem do terapii bardzo ważne jest dokładne zdiagnozowanie źródła dolegliwości. Nasi doświadczeni terapeuci zawsze przeprowadzają wywiad z pacjentem, aby jak najlepiej poznać jego organizm i dostosować odpowiednie metody terapii.
Przekonaj się, dlaczego terapia manualna jest tak efektywna – odwiedź Wilanów i skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów.

Dlaczego warto zdecydować się na terapię manualną?

Korzystając z terapii manualnej nie musisz przyjmować tak dużej ilości leków oszczędzając swojemu organizmowi związanych z nimi obciążeń.

Zaletą terapii jest też możliwość wykonywania zabiegów w domu pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zlikwidować źródło bólu bez konieczności przyjmowania medykamentów.

Omawiana metoda leczenia cieszy się uznaniem wśród lekarzy, głównie ze względu na skuteczność działania oraz bezpieczeństwo dla organizmu. Terapia manualna ma wiele wspólnego z holistycznym podejściem do diagnostyki. Nasi specjaliści starają się postrzegać dolegliwości pacjenta przez pryzmat całego organizmu. W wielu przypadkach oddzielenie fizycznego bólu od kondycji psychicznej nie jest możliwe. Przykładem jest, chociażby uporczywy ból głowy i uczucie zmęczenia wywołane napięciem mięśniowym. W takiej sytuacji odpowiednio przeprowadzony zabieg może być najlepszym antidotum na dolegliwości pacjenta.

Omawiana technika fizjoterapii jest wyjątkowo skuteczna przy leczeniu narządów ruchu. Specjaliści zalecają ją w przypadku konieczności przywrócenia ruchomości w obrębie kręgosłupa lub kończyn.

Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie.