Integracja strukturalna – Warszawa i okolice

Integracja Strukturalna to metoda polegająca na zbalansowaniu napięć w ciele za pomocą technik mięśniowo powięziowych. Została stworzona przez dr Idę Rolf w latach 50. XX w. Inna nazwa metody to ROLFING. Na nasze ciała zawsze oddziałuje siła grawitacji, której nieustannie musimy się przeciwstawiać. Jeśli ten balans jest zaburzony, to pionowa postawa wymaga większego wkładu energetycznego. To samo tyczy się ruchu – chodu, biegu, pływania czy każdego innego sportu. Większy koszt energetyczny oraz ewentualne ograniczenia ruchu tkanek doprowadzają do sumowania się przeciążeń, czego konsekwencją mogą być urazy, niewydolność tlenowa, brak mobilności, poczucie sztywności albo po prostu ból.

Jak wygląda terapia?

W przeciągu trzech sesji  (trwających 60-90 minut) terapeuta skupia się nad całym ciałem szukając w nim nadmiernych napięć. Pierwsza sesja opiera się na pracy na kończynach dolnych, miednicy i brzuchu. Terytorium drugiej sesji to klatka piersiowa oraz kończyny górne. W trzeciej sesji zajmujemy się szyją, głową oraz kręgosłupem. Dzięki takiemu podziałowi mamy pewność, że cały proces jest spójny, kompletny i zakończony.

Kto może skorzystać z Integracji Strukturalnej?

Sportowcy – zwiększenie efektywności ruchów, co przekłada się na lepsze wyniki. Praktycy jogi – zniesienie ograniczeń ruchowych, co pozwala łatwiej wykonywać asany lub pozwala w ogóle je wykonać. Pracownicy siedzący – poprawnie sylwetki ciała, zniesienie przeciążeń kręgosłupa i uwolnienie od bólu. Dzieci – wady postawy, skoliozy, koślawe/szpotawe kolana, koślawe pięty, płaskostopie. Każdy, kto chce bardziej odnaleźć się w swoim ciele i poczuć je na nowo. Przeciwskazaniami do terapii są: gorączka, zapalenie szpiku kostnego, choroby reumatyczne w fazie ostrej oraz infekcje.
Laureat_Orly2018
  • Facebook
  • Gmaps
  • Instagram2

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio