Laseroterapia – Warszawa Wilanów

Jak działa laseroterapia

Skuteczną metodą w fizykoterapii jest laseroterapia. Polega ona na biostymulacji przy pomocy specjalnej wiązki światła widzialnego i podczerwieni. Jest ono silnie spolaryzowane i monochromatyczne. Można naświetlić zarówno punkt, jak i większą powierzchnię ciała, co powoduje pobudzenie komórek i ich odnowę. W zależności od przypadłości stosuje się niskoenergetyczny, średnioenergetyczny lub wysokoenergetyczny typ urządzenia. Warto wiedzieć, że występują dwa rodzaje działania laseroterapii. Laser może mieć bezpośredni kontrakt ze skórą, wtedy też głowica do niej przylega i emituje promieniowanie do uszkodzonych tkanek. Z kolei na większe partie ciała stosuje się bezkontaktowe skanowanie. Oba jego rodzaje są niezwykle precyzyjne. Laseroterapia jest niezwykle efektywna. Jeżeli są Państwo zainteresowani, to zapraszamy na konsultację do ośrodka Demi Med, który znajduje się w dzielnicy Wilanów.

Wskazania do laseroterapii

Wiele osób zmaga się z uciążliwymi i chronicznymi bólami kręgosłupa. W takim przypadku najlepiej zastosować odpowiedni rodzaj rehabilitacji medycznej.

Laseroterapia znajduje zastosowanie w leczeniu takich dolegliwości, jednak jej spektrum działania jest zdecydowanie większe. Jest ona skuteczna w eliminowaniu schorzeń, takich jak:

 • zwyrodnienie stawów, w tym kolanowych biodrowych,
 • problemy z kręgosłupem,
 • reumatoidalne zapalenie stawów, także te o podłożu łuszczycowym kręgosłupa, zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych,
 • skręcenia, złamania, zwichnięcia,
 • nerwobóle,
 • przeciążenia narządów ruchu, w tym zespół bolesnego barku czy zespół “łokcia tenisisty”, a także zespół cieśni kanału nadgarstka,
 • neuralgia międzyżebrowa i nerwu trójdzielnego,
 • rwa kulszowa.

Warto zauważyć, że odpowiednio dobrana dawka promieniowania ma silne działanie przeciwzapalne. Jednocześnie ułatwia gojenie się ran, w tym tych trudnych, a także przyspiesza proces tworzenia się blizny. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku osób chorych na cukrzycę. Laseroterapia jest także niezwykle pomocna w leczeniu bólu różnego pochodzenia, nawet o dużym natężeniu. Ponadto zapewnia optymalny zrost kostny. Wykorzystywana jest w rehabilitacji sportowej w celu przyspieszenia procesu leczenia kontuzji.

Przeciwwskazania do laseroterapii

U cierpiących na choroby nowotworowe, a także gdy występuje ich podejrzenie, nie można stosować laseroterapii. Jest ona także zabroniona u kobiet w ciąży czy osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, choroby krążenia, arytmię serca oraz epilepsję. Także przyjmowanie leków fotouczulających jest przeciwwskazaniem, podobnie jak ciężkie zakażenia wirusowe oraz grzybicze.

Demi Med - rehabilitacja Ursynów, Mokotów
Laureat_Orly2018
 • Facebook
 • Gmaps
 • Instagram2

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio