Na czym polega laseroterapia?

Skuteczną metodą w fizykoterapii jest laseroterapia. Polega ona na biostymulacji przy pomocy specjalnej wiązki światła widzialnego i podczerwieni. Jest ono silnie spolaryzowane i monochromatyczne. Można naświetlić zarówno punkt, jak i większą powierzchnię ciała, co powoduje pobudzenie komórek i ich odnowę. W zależności od przypadłości stosuje się niskoenergetyczny, średnioenergetyczny lub wysokoenergetyczny typ urządzenia. Warto wiedzieć, że występują dwa rodzaje działania laseroterapii. Laser może mieć bezpośredni kontrakt ze skórą, wtedy też głowica do niej przylega i emituje promieniowanie do uszkodzonych tkanek. Z kolei na większe partie ciała stosuje się bezkontaktowe skanowanie. Oba jego rodzaje są niezwykle precyzyjne. Laseroterapia jest niezwykle efektywna. Jeżeli są Państwo zainteresowani, to zapraszamy na konsultację do ośrodka Demi Med, który znajduje się w dzielnicy Wilanów. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Doradzimy też, w jakich przypadkach laseroterapia jest najbardziej skuteczna.

Komu pomoże laseroterapia?

Kiedy skorzystać z tego rodzaju zabiegów? Potwierdzono ich skuteczność w przypadku wielu dolegliwości. Przede wszystkim pomagają przy różnego rodzaju przeciążeniach.  Wiele osób zmaga się z uciążliwymi i chronicznymi bólami kręgosłupa. W takim przypadku najlepiej zastosować odpowiedni rodzaj rehabilitacji medycznej.Laseroterapia znajduje zastosowanie w leczeniu takich dolegliwości, jednak jej spektrum działania jest zdecydowanie większe. Jest ona skuteczna w eliminowaniu schorzeń, takich jak:

  • zwyrodnienie stawów, w tym kolanowych biodrowych,
  • problemy z kręgosłupem,
  • reumatoidalne zapalenie stawów, także te o podłożu łuszczycowym kręgosłupa, zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych,
  • skręcenia, złamania, zwichnięcia,
  • nerwobóle,
  • przeciążenia narządów ruchu, w tym zespół bolesnego barku czy zespół “łokcia tenisisty”, a także zespół cieśni kanału nadgarstka,
  • neuralgia międzyżebrowa i nerwu trójdzielnego,
  • rwa kulszowa.

Warto zauważyć, że odpowiednio dobrana dawka promieniowania ma silne działanie przeciwzapalne. Jednocześnie laseroterapia ułatwia gojenie się ran, w tym tych trudnych, a także przyspiesza proces tworzenia się blizny. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku osób chorych na cukrzycę. Laseroterapia jest także niezwykle pomocna w leczeniu bólu różnego pochodzenia, nawet o dużym natężeniu. Ponadto zapewnia optymalny zrost kostny. Wykorzystywana jest w rehabilitacji sportowej w celu przyspieszenia procesu leczenia kontuzji.

Czy laseroterapia boli?

Wielu pacjentów pyta nas, czy laseroterapia boli. Wręcz przeciwnie, czasami jest stosowana jako środek przeciwbólowy. Ma wpływ na wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Poza tym działa przeciwzapalnie, biostymulująco i pobudza regenerację aksonów po uszkodzeniu nerwów. Terapia dostosowana jest do rodzaju bólu i jego nasilenia – to od tego zależy, jaki będzie stopień promieniowania i jego moc. Nie musisz się bać ani specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że odwiedzisz nasz gabinet w Wilanowie i zapiszesz się na wstępną wizytę. Trzeba dodać, że laseroterapia nie zastąpi standardowego leczenia, ale jest istotnym uzupełnieniem fizjoterapii. Daje doskonałe efekty i pozwala szybko uporać się z uciążliwymi dolegliwościami. Aby przyniosła rezultaty, musi być przeprowadzana systematycznie, w seriach – jednorazowy zabieg na pewno nie przyniesie natychmiastowej poprawy. Osoby, które chcą z niej skorzystać, muszą więc znaleźć czas na regularne wizyty w naszym gabinecie.

Przeciwwskazania do laseroterapii

Wielką zaletą laseroterapii jest to, że właściwie nie ma skutków ubocznych. Jednak istnieją sytuacje i schorzenia, w których jest odradzana. U cierpiących na choroby nowotworowe, a także, gdy występuje ich podejrzenie, nie można stosować laseroterapii. Jest ona także zabroniona u kobiet w ciąży czy osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, choroby krążenia, arytmię serca oraz epilepsję. Także przyjmowanie leków fotouczulających jest przeciwwskazaniem, podobnie jak ciężkie zakażenia wirusowe oraz grzybicze. Poza tym ta forma terapii jest uznana za bezpieczną, skuteczną i stosowaną od wielu lat u pacjentów w różnym wieku. Odwiedź Wilanów i zapytaj o laseroterapię naszych specjalistów. U nas skorzystasz nie tylko z fachowej porady, ale też z kompleksowej rehabilitacji, która pomoże Ci wrócić do zdrowia i dobrego samopoczucia. Laseroterapia może stanowić jej dopełnienie. Ta nowoczesna metoda daje coraz więcej możliwości – dbamy o to, by nasi pacjenci mogli z nich korzystać.