Nasi Fizjoterapeuci

Jakub Garwacki

Magister Fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Certyfikowany terapeuta Integracji Strukturalnej w modelu trzech sesji według koncepcji Anatomy Trains (KMI)

W swojej terapii wykorzystuje techniki na tkankach miękkich uzupełniając je pracą na kościach. Zawsze stara się szukać właściwej przyczyny dolegliwości patrząc na całe ciało przez pryzmat taśm anatomicznych według koncepcji Tomasa Myersa. Koncepcja ta zakłada, że ciało powinno być jak najlepiej ustawione w stosunku do grawitacji. Możemy wówczas mówić o równoważeniu napięć tkankowych, co przekłada się bezpośrednio na zniesienie dolegliwości.

Edukacja podyplomowa:

·         Structural Bodywork – Moduł certyfikujący

·         Anatomy Trains – Struktura i Funkcja

·         Fascial Release for Structural Balance – Łuki stopy, kolano

·         Fascial Release for Structural Balance – Wachlarze stawu biodrowego

·         Fascial Release for Structural Balance – Brzuch, klatka piersiowa, oddech

·         Fascial Release for Structural Balance – Tensegracja kręgosłupa

·         Fascial Release for Structural Balance – Barki i ramiona

·         Fascial Release for Structural Balance – Głowa, szyja, żuchwa

·         Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym

·         Masaż tkanek głębokich z anatomią palpacyjną

·         Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej. Kolano, staw skokowy

·         Kinesiotaping

Warsztaty:

·         Psychosomatyka w pracy fizjoterapeuty – Anatomy Trains

·         Touch and feel, doskonalenie dotyku i czucia ciała – Włodzimierz Hrymniak

·         Oddech, stabilizacja, postawa, ruch – Greg Jonhson

·         I Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów – Warszawski Uniwersytet Medyczny

W swojej pracy zajmuje się takimi problemami jak:

·         Wady postawy

·         Zespoły przeciążeniowe – łokci, barków, dłoni, kolan, stóp, pleców

·         Bóle mięśniowo-powięziowe

·         Blizny

·         Bóle głowy, zawroty głowy

·         Drętwienia dłoni

·         Płaskostopie, haluksy, koślawe pięty

·         Ostrogi piętowe

·         Zaburzenia oddechu

·         Zaburzenia psychosomatyczne

W wolnym czasie freeride rowerowy oraz trening siłowy.

Dorota Religa

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Terapeuta metody NDT Bobath. Ukończyła wiele kursów oraz szkoleń z dziedziny fizjoterapii w pediatrii. Zajmuje się wspomaganiem prawidłowego rozwoju ruchowego niemowląt oraz fizjoterapią zaburzeń rozwojowych, w tym m.in. asymetrii oraz zaburzeń napięcia mięśniowego. Prowadzi także instruktaże pielęgnacyjne dla rodziców, które są nierozłącznym elementem wspomagania rozwoju oraz terapii. 

Alexander Jaskólski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie im .Jozefa Piłsudskiego na wydziale Fizjoterapii. Ukończył studia ze specjalizacją ortopedii sportowej. Praktykę i doświadczenie zdobywał w warszawskich szpitalach i klinikach. W trakcie studiów pracował jako tłumacz symultaniczny. Tłumacząc kursy niemieckiej szkoły terapii manualnej oraz rehabilitacji sportowej w firmie Reha Plus. Obecnie jest w trakcie kursu terapii stawów skroniowo żuchowywch TMJ u Valerio Palmerini. W najbliższym czasie planuje rozpocząć kurs terapii manualnej oraz USG dla fizjoterapeutów w celu powiększenia możliwości diagnostycznych.

Kamil Biskup

Absolwent studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Uzyskał również tytuł Technika Masażysty w Medycznym Studium Zawodowym. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich uzupełniających również w Wyższej Szkole Rehabilitacji. W swojej pracy stosuje m. in. masaż klasyczny, masaż sportowy, terapię mięśniowo- powięziową, masaż limfatyczny, masaż tkanek głębokich oraz terapię punktów spustowych. W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, w szczególności rehabilitacji sportowej. Największa satysfakcje daje mu pomoc pacjentom w powrocie do sprawności po urazach. Ukończone szkolenia: • Masaż tkanek głębokich I i II stopnia

Olga Sękal

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stopień licencjata uzyskałam na tej samej uczelni. W pracy z pacjentami stosuję masaż klasyczny, elementy terapii manualnej oraz ćwiczenia dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. W wolnym czasie zajmuję się pracą z seniorami, prowadzę zajęcia ogólnousprawniające w wodzie. Ukończone kursy: 1. Terapeuta koncepcji Halliwick 2. Instruktor rekreacji ruchowej specjalizacja Aquafitness. 3. Taping w fizjoterapii i masażu. Warsztaty: 1. Współpraca z osobą w starszym wieku w procesie rehabilitacji – problemy i rozwiązania 2. Diagnostyka funkcjonalna osób starszych. 3. Bolesny bark- z daleka od mono koncepcji 4. Stabilność czy mobilność? Ocena ryzyka upadków w grupie osób starszych.

Maciej Tesarski

.

Demi Med - rehabilitacja Ursynów, Mokotów
  • Facebook
  • Gmaps
  • Instagram2