Wykonywanie pracy w niewygodnej pozycji, brak aktywności fizycznej oraz przebyte urazy są bardzo często przyczyną wielu uciążliwych bólów kości oraz stawów. Z tego też powodu wielu osobom brakuje chęci do życia. Każdy ruch kojarzy im się bowiem z ogromnym cierpieniem. W takiej sytuacji dla osób mieszkających w stolicy oraz w okolicach z pomocą przychodzi terapia manualna Warszawa. Jej celem jest nie tylko doraźne złagodzenie dolegliwości bólowych, lecz trwała poprawa stanu zdrowia pacjentów poprzez odblokowanie stawów lub fragmentów kręgosłupa i przywrócenie w leczonych obszarach normalnej ruchliwości.
Terapia manualna – czyli co?
Gdy układ ruchu niedomaga i pojawiają się uporczywe bóle kręgosłupa czy stawów, to wówczas chorzy najczęściej sięgają po maści oraz tabletki przeciwbólowe. Co prawda stosowanie farmakologii przynosi ulgę, ale niestety tylko na krótki czas. Tym sposobem nie jest bowiem usuwana przyczyna dysfunkcji i z czasem ból powraca. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest terapia manualna, zwana bardzo często chiropraktyką. Ta metoda fizjoterapeutyczna polega na wykonywaniu przez specjalistę masaży przy użyciu odpowiednich ucisków. Opiera się ona na pracy rąk i wykonywaniu konkretnych ruchów, dzięki czemu możliwe jest bardzo dokładne określenie źródła bólu oraz dysfunkcji stawów.
Terapia manualna Warszawa – Wilanów jest wykonywana przez doświadczonych specjalistów, a każdy pacjent może tutaj liczyć na ogromne wsparcie oraz zrozumienie. Ta w pełni naturalna oraz nieinwazyjna metoda leczenia jest bardzo pomocna w przypadku dysfunkcji wielu elementów tworzących układ ruchu. Obejmuje ona mięśnie, stawy, więzadła oraz kręgosłup.
Chiropraktyka, w odróżnieniu od kręgarstwa jest oparta na solidnych podstawach medycznych oraz dobrej znajomości anatomii ludzkiego organizmu.
Dla kogo jest wskazana terapia manualna?
Gdy po przebudzeniu pojawia się silny ból, trudno się jest wyprostować, a codzienne funkcjonowanie jest znacznie utrudnione, to wówczas warto poszukać pomocy u specjalistów zajmujących się terapią manualną. Jest ona wskazana dla wszystkich osób, które:
– borykają się z bólami kręgosłupa
– mają nawracające, migrenowe bóle głowy
– mają wady kręgosłupa i postawy
– często narzekają na ból korzonków
– ciepią na zaburzenia snu
– borykają się z bólami oraz drętwieniem kończyn
– chorują na stawy
Pierwsza sesja trwa zazwyczaj około pół godziny. Terapia manualna Warszawa odbywa się w komfortowych warunkach, a masaże są wykonywane we właściwy sposób. Po zakończeniu sesji każdy pacjent czuje zazwyczaj o wiele lepiej. W większości przypadków kolejne wizyty pozwalają skutecznie pozbyć się bólu na dobre. Jest to możliwe dzięki temu, że podczas sesji fizjoterapeuta wykonuje tak zwane ruchy bierne, które polegają na ślizgu oraz toczeniu rąk po powierzchni stawów czy kości.
Metody stosowane w terapii manualnej
Pierwsza wizyta w gabinecie obejmuje zawsze przeprowadzenie wywiadu dotyczącego intensywności oraz częstotliwości dolegliwości bólowych danego pacjenta. Dzięki temu można dobrać odpowiednią metodę terapii manualnej. Najczęściej jest stosowana:
– mobilizacja – która znajduje szerokie zastosowanie w przypadku uporczywych bóli stawów. Odpowiednie ruchy rąk fizjoterapeuty pozwalają na zwiększenie ich ruchomości i tym samym znaczne zmniejszenie bólu
– streching– który jest stosowany najczęściej w przypadku bóli mięśni. Metoda ta ma na celu zwiększenie ich elastyczności i złagodzenie bólu
– neuromobilizacja – która to jest stosowana w celu oddziaływania na stawy. Doskonale sprawdza się w leczeniu wielu wad postawy, na przykład skoliozy
– manipulacja – która jest wykorzystywana w przypadku występowania dysfunkcji stawów. W trakcie wykonywania poszczególnych ruchów przez fizjoterapeutę można usłyszeć charakterystyczne chrupnięcia. Metoda ta pozwala w dużym stopniu zlikwidować dolegliwości bólowe w okolicy stawów
Po zakończeniu terapii manualnej fizjoterapeuta zawsze zaleca pacjentom wykonywanie takich czynności, które w dużej mierze wzmocnią oraz utrwalą efekty leczenia. Nie bez znaczenia jest spanie we odpowiedniej pozycji, właściwe podnoszenie ciężkich przedmiotów oraz właściwy sposób siedzenia i wykonywania poszczególnych czynności domowych.